انجام پایان نامه دکتری 0 تا 100

یکی از مهم ترین دغدغه دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه ها انجام پایان نامه دکتری می باشد. دانشجویان دوره دکتری پس از گذراندن دروس نظری و امتحان جامع در نهایت می بایست آماده ارائه موضوع و دفاع از پایان نامه های خود شوند.

با توجه به این موضوع که معمولا دانشجویان در دانشگاه های ایرانی آموزش های لازم را برای انجام پایان نامه دکتری در سطح کلان نمی بینند، مشکلات زیادی برای آنها در مسیر اجرای آن ایجاد می شود. 

این موضوع باعث ایجاد استرس فکری و درگیری ذهنی در دانشجویان می گردد. به همین علت در این مطلب تلاش داریم تا ضمن بررسی ابعاد مختلف پایان نامه دکتری خدمات ارائه شده توسط موسسه کاسپین برای انجام پایان نامه دکتری را نیز مطرح نماییم. 

استرس انجام پایان نامه

اگر شما هم برای انجام پایان نامه دکتری خود دچار مشکل شده اید می توانید از مطالب زیر استفاده کرده یا با تماس با مشاورین ما از خدمات مشاوره ای و انجام پایان نامه دکتری به صورت تخصصی استفاده نمایید.

برای انجام پایان نامه دکتری با ما در تماس باشید

می توانید با خیالی آسوده انجام مراحل اجرایی تحقیق خود را در کنار یک کارشناس با تجربه اجرایی نمایید.

چگونه یک موضوع پایان نامه دکتری انتخاب کنم؟

اولین قدم برای انجام پایان نامه دکتری انتخاب یک موضوع مناسب می باشد. این مرحله مهم ترین مرحله ابتدایی برای پایان نامه های دکتری می باشد.

بنابراین به دانشجویان دوره دکتری دانشگاه های آزاد  دولتی توصیه می کنیم تا در این مرحله عجله نکنند و سعی کنند تا با دقت هر چه بیشتر موضوع پایان نامه خود را انتخاب کنند. 

به همین منظور در ادامه لیستی از نکاتی که باید در انتخاب موضوع پایان نامه دکتری به آن توجه کنید ارائه کرده ایم:

چک لیست انتخاب موضوع پایان نامه دکتری

در این بخش بهتر است موضوع پایان نامه خود را بر اساس مقاله بیس و یا ترکیبی از مقاله های بیس انجام دهید. مقاله بیس به شما جهت می دهد و چارچوب کلی را حفظ می کنید

اگر موضوع پایان نامه خود را بر اساس جدیدترین سال ها برای مثال 2022 2023 انتخاب کنید معمولا موضوع تکراری نیست. ولی حتما از تکراری نبودن با جستجو در ایرانداک مطمئن شوید

حتما کل فرآیند اجرای تحقیق را مد نظر قرار دهید. گاهی موضوعی انتخاب می کنید که مبانی نظری یعنی فصل دوم خوبی دارد اما وقتی وارد فصل چهارم می شوید هیچ داده ای برای برخی از متغیرهای آن یا وجود ندارد یا دسترسی ندارید. اینجاست که کار به مشکل می خورد

من همیشه به دانشجویان توصیه می کنم قبل از هر کاری زمینه های علاقه اساتید را بررسی کنند. معمولا اساتید در طی سال های اخیر موضوعاتی را کار کرده اند که هم آشنا هستند و هم علاقه مند. بنابراین حیطه جستجوی موضوع برای شما راحت تر می شود.

این بخش البته مرتبط با بخش قابلیت اجرا می شود. ولی آنقدر مهم است که ترجیح دادم تا جدا مطلبی در خصوص آن بیاورم. حتما موضوعی انتخاب کنید که مرتبط با شغل یا حرفه شما می شود و یا حداقل به واسطه دوستان به آن جامعه دسترسی دارید. مثلا اگر موضوع شما در حیطه داروسازان است حتما دسترسی به شرکت های دارویی داشته باشید.

گام های انجام پایان نامه دکتری

انجام پایان نامه دکتری

انجام پایان نامه دکتری دارای گام هایی است که معمولا در روش شناسی های تحقیقات به صورت طبیعی رعایت می شود. 

هر پایان نامه دکتری از پنج بخش اصلی تشکیل می شود که این پنج بخش فصول پایان نامه دکتری می باشند. در ادامه این مطلب به بررسی هر یک از این فصل ها می پردازیم. 

فصل اول پایان نامه دکتری

تقریبا می توان گفت که فصل اول پایان نامه دکتری همان پروپوزال است که در ابتدای شروع پایان نامه تصویب کرده اید. در ادامه این مطلب به بررسی پروپوزال نیز می پردازیم. اما فصل اول کلیات تحقیق است و معمولا نیز با همین نام عنوان گذاری می شود. مقدمه اولیه، طرح مساله، اهمیت موضوعی، اهداف و سوالات و فرضیات و مختصری از روش تحقیق و بیان مدل مفهومی در صورت وجود و در نهایت توضیح متغیرهای تحقیق مهم ترین بخش های این فصل می باشد. 

فصل دوم پایان نامه دکتری

فصل دوم مختص مبانی نظری است. در این فصل ابتدا در خصوص تمامی متغیرهای موضوع خود ادبیات نظری را با رفرنس بیان می کنید. سپس پیشینه تحقیقاتی مرتبط را ارائه می دهید و در نهایت نیز جمع بندی می کنید. در این فصل می بایست از منابع مانند مقالات، پایان نامه ها و کتاب های متعددی استفاده کنید تا به صورت کامل در خصوص هر متغیر خود صحبت کنید. معمولا این فصل بین 60 الی 80 صفحه را شامل می شود.

فصل سوم پایان نامه دکتری

در فصل سوم پایان نامه دکتری می بایست روش تحقیق خود را به صورت مبسوط بیان کنید. ابتدا بگویید روش شما چیست. سپس جامعه آماری خود را در حد یک صفحه توضیح دهید. همچنین نمونه و روش نمونه گیری را بخوبی مطرح کنید. در بخش بعدی نیز ابزار تحقیق خود را به صورت کامل شرح دهید. اینکه از پرسشنامه، مصاحبه، مشاهده و … استفاده می کنید و به چه صورت روایی و پایایی را می سنجید در این بخش کامل توضیح دهید. در نهایت نیز روش تجزیه و تحلیل خود را مطرح کنید. روش های کمی و کیفی که برای تحلیل داده ها می خواهید استفاده کنید در این بخش بیان نمایید. این فصل بین 15 الی 30 صفحه می تواند متغیر باشد. 

فصل چهارم پایان نامه دکتری

شاید فصل چهارم یعنی تجزیه و تحلیل داده ها یکی از مهم ترین فصل های یک پایان نامه باشد. در واقع در این فصل شما نتایج پایان نامه خود را بیان می کنید که در نهایت به پاسخ برای سوالات و یا بررسی فرضیات شما می انجامد. در خصوص پایان نامه های دکتری که غالبا به صورت مدل سازی می باشد در این فصل شما در نهایت به ارائه یک مدل می پردازید. آن هم بر اساس داده های تحقیق. ابتدا می بایست ویژگی های جمعیت شناختی نمونه مورد بررسی را بیان نمایید و در گام دوم نیز به بررسی آمار استنباطی و تحلیل داده ها بپردازید. حجم این فصل بستگی به روش های مورد استفاده دارد ولی می تواند از 20 الی 80 صفحه را نیز شامل شود.

فصل پنجم پایان نامه دکتری

در این فصل شما تقریبا به ایستگاه پایانی نگارش پایان نامه خود رسیده اید. در این بخش می بایست با تلفیقی از فصول دوم و اول و همچنین نتایج فصل چهارم به تفسیر نتایج خود بپردازید. فرضیات خود را مطرح کنید و نتایج را بیان نموده ودر نهایت نیز به نتایج مشابه سایر تحقیقات مقایسه ای انجام دهید. در این بخش شما می بایست پیشنهادات کاربردی ارائه نماید. 

برای انجام پایان نامه دکتری با ما در تماس باشید

می توانید با خیالی آسوده انجام مراحل اجرایی تحقیق خود را در کنار یک کارشناس با تجربه اجرایی نمایید.

انجام پایان نامه دکتری در رشته های مختلف

انجام پایان نامه دکتری مدیریت کلیه گرایش ها

یکی از رشته های جذاب در مقطع دکتری مدیریت می باشد. این رشته در گرایش های مختلفی ارائه می گردد. به همین دلیل تنوع موضوع های ارائه شده در مقطع دکتری مدیریت به منظور انجام پایان نامه های دانشجویی بسیار زیاد است. اما در این رشته در سطح دکتری بیشتر بر مباحث مدل سازی تمرکز می شود. مشاورین تخصصی ما آماده ارائه خدمات مشاوره پایان نامه های مدیریت در این رشته و گرایش های مرتبط هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انجام پایان نامه دکتری مدیریت کلیک کنید.

انجام پایان نامه دکتری حسابداری

حسابداری در سه سطح کارشناسی، ارشد و دکتری در دانشگاه های ایران ارائه می شود. موضوعات مرتبط با بورس و شرکت های فعال در این حوزه مهم ترین موضوعات در حیطه رشته حسابداری است. اما در سال های اخیر دانشجویان این حیطه با ارائه موضوعات مالی رفتاری تلاش کرده اند تا سبک های جدید موضوعی پایان نامه های حسابداری را ارائه دهند. چه بخواهید در موضوعات بورسی کار کنید و یا پایان نامه و رساله دکتری حسابداری خود را در حیطه های شرکت ها و بخش های مالی و موسسات حسابرسی انجام دهید مشاورین ما به صورت تخصصی به شما کمک می کنند. برای راهنمایی بیشتر در خصوص انجام پایان نامه دکتری حسابداری کلیک کنید. 

انجام پایان نامه دکتری برنامه ریزی شهری

دانشجویان مقطع دکتری برنامه ریزی شهری با دشواری های زیادی در انتخاب و ارائه موضوع های تخصصی رو به رو می باشند. این دانشجویان برای ارائه موضوع محدودیت های زیادی دارند. از یک طرف ارائه موضوعات مدل سازی می بایست با روش های کمی مرسوم این رشته ترکیب شود و از سویی باید موضوعات کاملا نو و متناسب با بافت های شهری نوین و با تمرکز بر مسائل روز باشد. مشاورین و محققین ما آماده راهنمایی شما به صورت تخصصی برای انتخاب موضوع و آموزش و انجام پایان نامه های برنامه ریزی شهری در مقطع دکتری می باشند. 

انجام پایان نامه دکتری روانشناسی

روانشناسی رشته جالبی است. از یک سو شناخت انسان به عنوان یک موجود پیچیده در دستور کار آن است و از سویی باید این انسان را در گذر زمان، مکان، فرهنگ و زمینه مطالعه نماید. به همین علت در این رشته موضوع برای بررسی در سطح دکتری در سطح مطلوبی وجود دارد چراکه مسائل انسانی نیز در سطح بالایی وجود دارد. برای دریافت خدمات انجام پایان نامه دکتری روانشناسی می توانید با ما در تماس باشید. 

انجام پایان نامه دکتری برنامه ریزی درسی

در رشته برنامه ریزی درسی و تا حدودی مدیریت آموزشی مسائل و مشکلات در حوزه های انتقال مفاهیم و یادگیری عمیق و کاربردی در سال های اخیر به عنوان ترند های روز بوده است. مباحث مرتبط با آموزش کارآفرینی و یادگیری با ابزارهای الکترونیک به دلیل علاقه مندی در سطح جهانی و نیاز جهان آینده نیز در این مقطع بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. محققین ما نیز در موسسه کاسپین به صورت تخصصی با تمرکز بر چالش های روز آموزشی اقدام به ارائه موضوع های مرتبط در حوزه برنامه ریزی درسی می نمایند. 

انجام پایان نامه دکتری اقتصاد

مباحث اقتصادی در عصر کنونی با چالش های مهمی رو به رو می باشد. امروزه کشورهای زیادی تحت تاثیر عوامل اقتصادی متعدد قرار گرفته اند و از این منظر این کشورها چالش های جدی در زمینه های اقصادی دارند. به همین منظور موضوعات حوزه های اقتصادی نیز به تناسب گسترده شده است و بخشی از این موضوعات به سمت اقتصاد رفتاری در سطح خرد و کلان گرایش پیدا کرده است که بیشتر مورد توجه دانشجویان دوره دکتری می باشد. از این منظر محققین متخصص ما با دارای بودن تجربه های عملیاتی در حوزه های اقتصادی و نرم افزارهای مرتبط آماده ارائه خدمات انجام پایان نامه در رساله های دکتری اقتصاد می باشند. 

انجام پایان نامه دکتری جامعه شناسی

جامعه شناسی با توجه به مشکلات متعدد جوامع امروزی بخصوص پس از بحران کرونا که سطح وسیعی از جهان را تغییر داده است از اهمیت بالاتری برخوردار شده است. به همین منظور موضوع جامعه شناسی و تحلیل روابط بین افراد به عنوان یک موضوع مهم در این زمینه مطرح شده است. در همین زمینه دانشجویان دکتری جامعه شناسی پس از گذراندن مبانی نظری و دروس نظری اقدام به انتخاب موضوع پایان نامه جامعه شناسی می کنند. موسسه کاسپین در همین زمینه آماده ارائه خدمات تخصصی به شما عزیزان برای انجام رساله های پایان نامه دکتری جامعه شناسی می باشد. 

انجام پایان نامه دکتری علوم اجتماعی

علوم اجتماعی یکی از رشته های مهم و تاثیر گذار در حوزه های منابع انسانی و نیروی انسانی کشور ها می باشد. امروزه چالش ها در حوزه های مرتبط با علوم اجتماعی به شدت رشد داشته است و بنابراین موضوعات زیادی برای بررسی در سطح دکتری قابل طرح می باشد. از این منظر بسیاری از دانشجویان دوره دکتری تلاش می کنند تا با استفاده از مفاهیم ارائه شده در این دوره موضوعات مرتبط با مسائل اجتماعی را به صورت متمرکز مورد بررسی قرار دهند. در این بخش شما می توانید از خدمات مشاوره پایان نامه های دکتری علوم اجتماعی ما استفاده نمایید. 

برای انجام پایان نامه دکتری با ما در تماس باشید

می توانید با خیالی آسوده انجام مراحل اجرایی تحقیق خود را در کنار یک کارشناس با تجربه اجرایی نمایید.

×

جدول محتوای متن

به بالای صفحه بردن